17. Konference o elektrickém tavení skla

Česká sklářská společnost vás zve na 17. konferenci o elektrickém tavení skla, která se bude konat 10. září 2019 na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze.
Příspěvky jsou velmi vítané, ať už ve formě posteru nebo přednášky. Prosím, pošlete e-mailem krátký abstrakt do 30. června 2019 na email marcela.jebava@vscht.cz
Bližší informace naleznete na www.cemg.cz.

15. Mezinárodní konference sklářské stroje a seminář Kovy ve sklářských technologiích

Termín konání: čtvrtek 13. září 2018
Místo konání: Liberec, Technická univerzita v Liberci
Více informací je na stránkách: www.ksr.tul.cz/konference/

V letošním roce již patnáctá mezinárodní konference „Sklářské stroje“ naváže na tradici těchto konferencí, které se konají jednou za tři roky v Liberci. Konference bude, stejně jako v minulých ročnících, rozšířena o seminář „Kovy ve sklářských technologiích“, který navazuje na tradiční stejnojmenné konference. Na obě události si Vás dovoluje pozvat Česká sklářská společnost a Katedra sklářských strojů a robotiky Technické univerzity v Liberci.

Odešel Vlastimil Dvořák

V pondělí dne 29. ledna 2018 zemřel ve věku 93 let pan Vlastimil Dvořák, sklář tělem i duší, ale zejména dobrý člověk, s kterým byla radost se setkat, neboť jeho elán činorodost a životní optimismus jej provázely celý život a byly v pravém slova smyslu zdravě nakažlivé. Uměl ukazovat cestu, zmenšovat překážky a kamarádům, kolegům a žákům dával optimismus a rozdával dobrou náladu a úsměv v každé situaci. Jako skvělý a laskavý člověk nám bude chybět.